Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) у Привільненському ЗДО та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування)
Алгоритм дій педагогічного колективу у разі виявлення ситуації булінгу.
- Якщо педагог, або будь який інший працівник ЗДО став свідком булінгу то, незалежно від того, поскаржилась йому жертва чи ні він повинен:
- проінформувати про цей випадок керівництво навчального закладу.
- Якщо педагог, або будь який інший працівник ЗДО отримав усне або письмове звернення від дитини, щодо жорстокого ставлення по відношенню до неї з боку однолітків, педагогів, або інших осіб, то він повинен повідомити про це керівництво навчального закладу.
- Отримавши таке звернення директор ЗДО повина скликати комісію з розгляду випадку булінгу, та окреслити подальші дії.
- До складу такої комісії можуть входити адміністрація навчального закладу, педагоги, члени батьківського комітету, батьки постраждалого та «булера» та інші зацікавлені особи.
- Забезпечити психологічний супровід здобувачів освіти, які постраждали від булінгу, стали його свідками, або вчинили цькування. Алгоритм дій педагогічних працівників щодо запобігання випадків булінгу в дитячому середовищі.
1. Усім членам колективу дотримуватись єдиної позиції, що насильство, цькування, дискримінація є неприйнятними та неприпустимими у міжособистісних спілкуваннях.
2. Практичному психологу, вихователю-методисту, вихователям цікавитись життям своїх вихованців, відслідковувати ситуації, щодо проявів булінгу.